ZSS im. S. Wyspiańskiego -REKRUTACJA

Rozpoczęła się rekrutacja do Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Placówkami oświatowymi tworzącymi Zespół Szkół Społecznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie zarządza Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”

Z wielką przyjemnością i satysfakcją zapraszamy do naszej społeczności uczniów, nauczycieli i rodziców Zespołu Szkół Społecznych w Krakowie.

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie posiadają uprawnienia szkół publicznych, co oznacza, że wydane przez nie świadectwa i wszelkie inne dokumenty są honorowane w Polsce i poza jej granicami na tych samych zasadach, które dotyczą szkół publicznych.

Nasze atuty:

• Świetnie przygotowani i zaangażowani nauczyciele.
  • Zajęcia prowadzone w zespołach 16 osobowych w godzinach 8:00 – 14:15 z 25 minutową przerwą obiadową.
  • Stałe czesne – 600 zł w liceum, szkoła podstawowa – 500 zł, klasa 0 – 380 zł
    {zawiera całość opłat edukacyjnych}
  • Opieka nad uczniem w godzinach 8:00 – 17:00 (nauczanie początkowe) zapewniamy podwieczorek dla dzieci korzystających ze świetlicy.
  • Koła zainteresowań od 14:30 – 15:30.
  • Trzysemestralny system nauczania.
  • Bieżące sprawdzanie efektów nauczania i oceniania uczniów.
  • Realizacja projektów edukacyjnych.
  • Indywidualny tok nauczania dla uczniów wybitnie zdolnych.
  • Przygotowanie uczniów do konkursów przedmiotowych i olimpiad.
  • Zajęcia specjalne przygotowujące do sprawdzianu po VIII klasie i matury.
  • Różnorodne koła zainteresowań, wynikające z potrzeb uczniów.
  • Praca w Samorządzie Uczniowskim, Wolontariacie, gazecie szkolnej.
  • Zielone Szkoły.
  • Wymiany młodzieżowe ze szkołami z innych państw m.in Szwecji.
  • Opieka pedagoga i neurologopedy.
  • E-dziennik zapewniający kontrole postępów w nauce przez rodziców.
  • W czasie zajęć świetlicowych: odrabianie lekcji z nauczycielem (aby w domu był czas wolny na rozmowę z rodzicami i zabawę).
  • Posiłki przygotowywane przez kucharza w szkolnej stołówce.

Nasze szkoły:

1. Wspomagają wychowawczą rolę rodziny poprzez współprace z rodzicami/opiekunami.
  2. Dbają o wszechstronny rozwój uczniów poprzez uwzględnianie ich indywidualnych potrzeb i możliwości w oparciu o uniwersalne wartości.
  3. Wychowują w duchu patriotyzmu, idei społeczeństwa obywatelskiego, uczą poszanowania tradycji, historii regionu oraz wartości integracji europejskiej.
  4. Przygotowują młodego człowieka do odpowiedzialnego życia w rodzinie oraz czynnego udziału w życiu społecznym i zawodowym.
  5. Przekonują, że uczniowi, który chce się uczyć, pomożemy odnieść sukces.

więcej na temat szkoły na stronie internetowej https://wyspianski.edu.pl

Rekrutacja internetowa: https://wyspianski.edu.pl/rekrutacja/