NASZE STYPENDYSTKI NA PODIUM

Nasze stypendystki Emilia Dyląg i Emilia Szopa odnoszą szachowe sukcesy.

Emilia Dyląg została wicemistrzynią Świata w szachach błyskawicznych, które odbyły się w dniach 11 - 13 września w Hiszpanii, malowniczej miejscowości Salobrena.

15 letnia Emilia, uczennica pierwszej klasy liceum KSW w Libiążu startowała w dwóch konkurencjach. W turnieju szachów szybkich zajęła bardzo dobre siódme miejsce, ale jak się okazało największy sukces przyszedł w turnieju szachów błyskawicznych.

Reprezentantka Krakowskiego klubu szachistów w 9 partiach zdobyła 7 punktów i podzieliła pierwsze miejsce z reprezentantką Wietnamu. Punktacja pomocnicza zdecydowała o tym, że finalnie Emilia Dyląg wróciła do domu ze srebrnym medalem mistrzostw świata. Warto dodać, że w sierpniu Emilia startowała w mistrzostwach Europy juniorek do lat 16, które odbywały się na Słowacji w Bratysławie. Już wówczas impreza zakończyła się dużym sukcesem, gdyż Emilia po raz pierwszy w życiu turniej rangi kontynentalnej zakończyła w czołowej dziesiątce, a dokładnie na siódmej pozycji. Któż by pomyślał, że po upływie półtora miesiąca dojdzie do tego srebrny medal w oficjalnej imprezie rangi Mistrzostw Świata Juniorów w szachach.

Emilia Szopa  - a ważną szachową imprezę w nowym roku szkolnym nie musieliśmy długo czekać. Już 17 września w Katowicach odbyły się IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przeszkoli. Wśród ponad 1100 szachistów nie mogło zabraknąć reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 87! Z radością informujemy, że Emilia wróciła z medalem! Emilia Szopa wywalczyła 1 miejsce w gr. dziewcząt z klas 6. Brawo!

Gratulujemy wszystkim naszym uczniom! Dziękujemy za duże emocje i zaangażowanie!

Wiktoria KOSA Ziober w Sochaczewie, gdzie w dniach 27 – 29 września odbyły się Mistrzostwa Polski w Ju-Jitsu 2019 zdobyła dwa tytuły Mistrzyni Polski !!! W dniu wczorajszym zwyciężyła w kategorii Ne-waza +63 kg wygrywając wszystkie walki przed czasem, natomiast w dniu dzisiejszym nie miała sobie równych w kategorii Fighting +63 kg, zdobywając tym samym po raz drugi rok z rzędu dwa tytuły Mistrzyni Polski. Były to jedne z najważniejszych zawodów kalendarza Polski Zwiazek Ju -Jitsu na 2019