Kiedy uczniowie mają wolne w szkołach?

Przerwa świąteczna dla uczniów

Oficjalnie uczniowie są zwolnieni od zajęć od poniedziałku 23 grudnia. Jednak w wielu szkołach już w piątek 20 grudnia nie będzie lekcji, a organizowane są tzw. wigilie klasowe. Tradycja ta wiąże się ze wspólnym spędzeniem czasu, śpiewaniem kolęd, spożywaniu potraw świątecznych i obdarowywaniu się prezentami.

Przerwa świąteczna - ile potrwa?

Kiedy uczniowie wrócą do szkoły? W większości szkół świąteczna przerwa zakończy się w czwartek 2 stycznia 2020 r. Trzeba jednak pamiętać, że już 6 stycznia, w poniedziałek, będzie kolejny dzień wolny w związku ze Świętem Trzech Króli. Dyrektorzy szkół mogą więc zarządzić przedłużenie przerwy o kilka dni.

Ferie zimowe:

Po przerwie świątecznej wkrótce będzie uczniów czekać kolejny odpoczynek od szkoły. Jak wygląda harmonogram ferii świątecznych 2019/2020?

Od 13 stycznia wolne będą mieć uczniowie z pięciu województw: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie.

Od 20 stycznia przerwę rozpoczną uczniowie z dwóch województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

W województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim, wielkopolskim ferie rozpoczną się 27 stycznia.

10 lutego z ferii będą mogli cieszyć się uczniowie ze szkół w woj. dolnośląskim, mazowiecki, opolskim i zachodniopomorskim.

Ferie zimowe - harmonogram

• 13-26 stycznia 2020 r. • lubelskie • łódzkie • podkarpackie • pomorskie • śląskie
  • 20 stycznia - 2 lutego 2020 r. • podlaskie • warmińsko-mazurskie
  • 27 stycznia - 9 lutego 2020 r. • kujawsko-pomorskie • lubuskie • małopolskie • świętokrzyskie • wielkopolskie