Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze

Biuro Turystyki Szkolnej „Salamandra” zorganizowało wyjazd do Pragi

Terminy

Biuro Turystyki Szkolnej „Salamandra” zorganizowało wyjazd do Pragi na jarmark i zwiedzanie miasta . Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze należy do najpopularniejszych i najbardziej uznanych w Europie. Każdego roku gości tysiące odwiedzających, których oczy napawa widok pięknie przyozdobionej ogromnej choinki oraz setki świątecznych straganów. Następnie zwiedzaliśmy :Zamek na Hradczanach – największy średniowieczny zamek na świecie, nazywany klejnotem czeskiej stolicy; dawna siedziba królów czeskich. W zamku podziwiać można wystawę dotyczącą historii Czech . Katedra św. Wita – z jej wieży można podziwiać całą panoramę miasta. Złota Uliczka – położona w kompleksie Zamku Hradczańskiego; jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Pradze. Most Karola – najstarszy i najbardziej rozpoznawalny most w stolicy Czech, wzniesiony w 1397 roku.